E-posta
Tıbbi izolasyon güç ölçer çözümleri

Tıbbi izolasyon güç kaynağı çözümünün arka planı

Hastaneler alanında elektronik tıbbi ekipmanların geniş bir uygulamasıyla, hastalara kaçak akım tehlikesi de artıyor, özellikle de hayatın tehlikede olduğu yerlerde. Hastalar ameliyat sırasında veya anestezi altında doğrudan çeşitli elektrotlara ve sensörlere yerleştirilir. İnsan vücudunda, küçük bir sızıntı akımı hastanın elektrik çarpmasına ve ölmesine neden olabilir. Bu nedenle, hastanenin özel yerinin elektrik tasarımı için, ulusal standartlar ve şartnamelere sıkı sıkıya uygun olarak yapılmalıdır.


Tıbbi izolasyon güç kaynağı çözümü sorunları

Genel hastaneler genellikle işletme departmanları ile donatılmıştır, bunların sayısı birkaç düzineden düzinelere kadar değişir ve gelişme eğilimi daha büyük ve daha büyük olur. Ayrıca, acil tedavi, kurtarma, kritik bakım ünitesi, DSA, hemodiyaliz, teslimat odası gibi hastanede çok sayıda diğer önemli yük var. Yangın alarmı ve yangın söndürme ekipmanı, vb., bu nedenle elektrik talebi çok büyük ve çoğu işlem geri dönüşümsüz. Evet, operasyon sırasında bir elektrik kesintisi veya yolculuk varsa, sonuçları felaket olacaktır. Bu nedenle, operasyon departmanının güç kaynağı ve dağıtımı güvenilir ve güvenli olmalıdır.


Tıbbi izolasyon güç kaynağı çözümü

Acrel'in tıbbi izole güç kabini ve destekleyici yalıtım izleme cihazı, tıbbi sınıf II yerlerin güç kaynağı gereksinimleri için geliştirildi ve tasarlandı. Çeşitli ameliyathanelerin ve yoğun bakım ünitelerinin güvenlik ve güvenilirlik gereksinimlerini karşılayabilir. Gereksinimler ve ilgili ulusal standartlara uygundur.


Tıbbi izolasyon güç kaynağının yapısı


Power Meter Solutions Medical


Pratik uygulama

Izleme yazılımı

Power Meter Monitoring Software


Çözüm örnekleri

Power Meter Solution Samples


Power Meter Solution Power CabinetTıbbi izolasyon güç kaynağı çözümünün avantajları

Tıbbi izolasyon güç kaynağı çözümünün avantajları
  • İzole edilmiş güç kaynağı sistemi, güç şebekesinin temas voltajını ve sızıntı akımını yere düşürür (doğrudan sızıntı akımını kalbe etkili bir şekilde kontrol eder), böylece kişisel elektrik şoku riski en aza indirilir;

  • Izgara yükünde bir yalıtım arıza noktası olduğunda, çalışma odasında güç kaynağının sürekliliğini sağlamak için güç anahtarının çalışmasına (yolculuk) neden olmaz;

  • Yere kaçak akımı azalır, böylece yangın güvenliği artırılır;

  • Tıbbi ekipmanların normal çalışmasını etkili bir şekilde garanti edebilir;

  • Tıbbi ekipman sorun giderme ve tamir ederken, genellikle devredeki bileşenlere veya enerji verilmiş durumdaki devredeki topraklama kablosuna dokunmak gerekir. Ancak tıbbi bt sistemi dünya ile bir devre oluşturmaz, bu nedenle elektrik şoku önlenir ve bakım personelinin güvenliği sağlanır.

Yenilik, verimlilik, birlik, bütünlük.
Acrel, güvenilir enerji ölçer ortağınız. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!
Bize ulaşın
Önerilen Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünler
Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünlerin diğer çözümleri
8618795636361 Michelle.zhou@email.acrel.cn
9 Xincheng yolu, Chengjiang caddesi, Jiangyin şehri, Jiangsu eyaleti, çin.