E-posta
Ürünler

Dağıtım kutusuna güç dağıtım sistemi nasıl eklenir?

Bir dağıtım kutusuna dağıtım sistemi nasıl eklenir? İlk olarak, ana dağıtım kutusu, alt dağıtım kutusu ve anahtar kutusu ''üç seviyeli bir dağıtım'' modu oluşturmak için ''ana alt anahtar'' sırayla kurulmalıdır.


Ana dağıtım kutusu


Ana dağıtım kutusu gelen bir ünite ve giden bir üniteden oluşur. Devrelere normal olarak bağlanabilir ve bağlantı kurabilir ve kısa devrelere, aşırı yüklere ve sızıntıya karşı koruma sağlayabilir. Devre kesiciler, kaçak koruma anahtarları, çift güç anahtarları, AC kontaktörler, dalgalanma koruyucuları, voltaj ölçerler, akım ölçerler, termal röleler, ara röleler, zaman röleleri, sigortalar, düğmeler, gösterge ışıkları, göstergeler ve terminal bağlantıları. Alt dağıtım kutusu, tek tek devreler için ana anahtar ve devre kesiciler için bir devre kesici ile donatılmış gelen bir ünite ve birkaç giden üniteden oluşur. Diğer bileşenler arasında devre kesiciler içermelidir. Anahtar kutusu, devre kesiciler ve kaçak koruma anahtarları ile donatılmış gelen bir ünite ve giden bir üniteden oluşur. Devre kesiciler ve kaçak koruma anahtarları içermelidir.


Bir dağıtım sisteminin ana bileşenleri


 • Devre kesici: bir anahtar olarak da bilinir, bir dağıtım dolabının ana bileşenidir. Nominal çalışma akımlarının bağlanması, bağlanması ve taşınması ve kısa devreler ve aşırı yükler gibi hatalara karşı korunmasından sorumludur. Güvenilir koruma sağlamak için aşırı yük, kısa devre, düşük voltaj vb. Durumunda devreyi hızlı bir şekilde kesebilir.


 • Kaçak koruma anahtarı: kaçak koruma fonksiyonuna sahiptir. Ana işlevi, insanlar yüklü nesnelerle temas ettiğinde, kişisel güvenliği sağlayarak seyahat etmektir. Ayrıca akım kesintisi, aşırı yük koruması ve kısa devre koruması gibi işlevler sağlar.


 • Çift güç anahtarı: bir elektrik kesintisi durumunda otomatik olarak başka bir güç kaynağına geçer. UPS-UPS, ups-jeneratör, ups-ana güç ve ana güç-ana güç gibi iki güç kaynağı arasında kesintisiz güç aktarımı için uygundur.


 • AC kontaktör: AC kontaktörler, ekipmanı başlatmak için yaygın olarak kullanılır. Ileri ve geri dönüşü kontrol etmek ve motorları başlatmak/durdurmak için farklı kontrol kablolama yöntemleri kullanılabilir. Kontrol kablolarının uzunluğunu ayarlayarak uzaktan kumanda için de kullanılabilirler ve farklı bağlantılar çok noktalı kontrolü etkinleştirebilir.


 • Dalgalanma koruyucusu: yıldırım koruma cihazları olarak da bilinen dalgalanma koruyucuları, elektronik ekipman, aletler ve iletişim hatları için güvenlik koruması sağlayan elektronik cihazlardır. Bir devre veya iletişim hattı aniden dış parazit nedeniyle pik akımları veya voltajları deneyimlediğinde, dalgalanma koruyucusu devredeki diğer cihazlara zarar vermemek için dalgalanma akımını hızla yönlendirir.


 • Elektrik enerji ölçer: elektrik enerjisi tüketimini ölçmek için kullanılır ve genellikle bir elektrik sayacı olarak bilinir. Elektronik enerji sayaçları, voltaj sinyallerini voltaj bölücüler veya voltaj transformatörleri kullanarak elektronik ölçümler için uygun küçük sinyallere dönüştürmek için özel entegre devreler kullanır. Mevcut sinyalleri, mevcut transformatörler veya akım bölücüler kullanarak elektronik ölçümler için uygun küçük sinyallere dönüştürürler. Özel bir enerji ölçüm çipi, dönüştürülmüş voltaj ve akım sinyallerinde analog veya dijital çarpma gerçekleştirir, elektrik enerjisini biriktirir ve enerji ile orantılı bir frekansla darbe sinyallerini çıkarır. Bu nabız sinyalleri bir metre veya dijital ekran ile görüntülenir.


 • Voltaj ölçer: voltajı ölçmek için kullanılan bir enstrüman. Bir voltmetre için sembol "V" dir. Yüksek hassasiyetli ammetreler kalıcı mıknatıslar içerir. Ampermetre uçlarını bağlantı teli ile seri olarak bağlayarak oluşturulan bobin, kalıcı mıknatısın manyetik alanına yerleştirilir. Bobin, cihazın işaretçisine bağlı olan iletim cihazına bağlanır.


 • Akım ölçer: elektrik akımını ölçmek için kullanılan bir enstrüman. SBir ampermetre için ymbol "A." Bir ampermetre, iletken ve manyetik alan arasındaki etkileşime dayanmaktadır. Akım iletkeni geçtiğinde, akım manyetik alandaki yay ve dönen eksene geçer ve manyetik indüksiyon hatlarını keser. Sonuç olarak, bobin manyetik alanın kuvveti nedeniyle saptırılır, döner ekseni tahrik eder ve işaretçiyi saptırır.


 • Termal röle: bir termal röle, motorların veya diğer elektrikli ekipmanların ve devrelerin aşırı yük koruması için kullanılan koruyucu bir cihazdır. Bir termal elementten akım geçirerek ısı üretir, farklı genleşme katsayılarına sahip bimetalik şeritlerin deformation masyonu neden olur. Deformasyon belirli bir mesafeye ulaştığında, bağlantı çubuğu itilir, kontrol devresinin kesilmesine neden olur, bu da kontaktöre güç kaybına ve ana devrenin kopmasına neden olur, böylece motor için aşırı yük koruması elde edilir.


 • Ara röle: ara röleler genellikle sinyalleri iletmek ve aynı anda birden fazla devreyi kontrol etmek için kullanılır. Küçük kapasiteli motorları veya diğer elektrikli aktüatörleri doğrudan kontrol etmek için de kullanılabilirler.


 • Zaman rölesi: bir zaman rölesi, atlama benzeri bir değişiklik (veya iletişim eylemi) üreten bir röle türüdür. Bir giriş harekete geçirme sinyalinin eklenmesinden veya çıkarılmasından bu yana belirtilen ve doğru bir zaman diliminden sonra çıkış devresinde. Daha yüksek voltaj veya daha büyük akım ile devrelerin bağlanması veya kesilmesi için daha düşük voltaj veya daha küçük akıma sahip devrelerde kullanılır.

Önerilen Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünler
8618795636361 Michelle.zhou@email.acrel.cn
9 Xincheng yolu, Chengjiang caddesi, Jiangyin şehri, Jiangsu eyaleti, çin.