E-posta
Ürünler

Pil kabini izlemede Hall akım sensörünün uygulanması

Mühendis: Michelle Zhou Tel: 86 18795636361 e-posta: michelle.zhou@email.acrel.cn

Jiangsu Acrel elektrik MFG Co. Ltd

Soyut:Bu makale, hall akım sensörünün çalışma prensibini ve pil yönetim sisteminde uygulamayı analiz eder.

Anahtar kelimeler:Hall etkisi akım sensörü, şarj ve deşarj akımı, pil yönetim sistemi

Arka plan:Çoğu fabrikada, pil dolaplarının kullanımı, özellikle güç tesislerinde, güç kaynağı bürosunda ve diğer güç DC sisteminde kullanılan birçok yeni monte edilmiş pili birlikte şarj etmektir. Iletişim odası ve baz istasyonu, demiryolu güç kaynağı trafo finans, kimyasal, enerji depolama, UPS odası ve diğer yedek güç kullanım durumlarının işletmeleri ve kurumları. Bluntly koymak için, birçok pil şarj ederken çok güçlü şarj cihazları kullanabilirsiniz. Güç pilleri, performans testi ve çevrim ömrü testi için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir, nikel-kadmiyum, nikel-metal hidrit, lityum iyon, lityum polimer ve diğer pilleri tespit edebilir.

Pil kabini sadece üç fazlı akımı, voltajı, gücü ölçemez, aynı zamanda birden fazla dalın akımını, voltajını, güç faktörünü de izleyemez. Aynı zamanda, kümülatif aktif ve artımlı gücü görüntüleyebilir, sistemin çalışma parametrelerini izleyebilir. Pil kabini ayrıca, tüm dağıtım sisteminin güvenilirliğini etkin bir şekilde artıran ve riski azaltan operasyon yönetimi ve güvenlik yönetiminin işlevlerine de sahiptir. Pil şarj ve deşarj olduğunda, şarj ve deşarj akımı üzerinde sıkı gereksinimleri vardır. Bu kağıt, akü şarjının gerçekleştirilmesini ve Hall akım sensörü tarafından deşarj akımı izlemesini ayrıntılı olarak tanıtır.


1.OpErationİlke

Hall akım sensörü bir manyetik alan sensörünün hall etkisine dayanmaktadır, manyetik alana, basit yapıya, küçük boyuta, hızlı tepki özelliklerine duyarlıdır, prensibe göre açık döngüye ayrılabilir (Açık döngü hall etkisi akım sensörü, Düz) ve kapalı döngü (manyetik denge), açık döngü (düz) prensibi sensör yapısının pratik uygulamasına göre nispeten kompakt, küçük güç tüketimi ve düşük maliyetlidir, pil izleme sisteminde yaygın olarak kullanılan açık döngü (düz) prensibi hall akım sensörü.

Hall akım sensörü açık döngü (düz) prensibi: orijinal kenar akımı IP uzun bir telden geçtiğinde, telin etrafındaki manyetik alan, manyetik alanın boyutu, telden akan akımla orantılıdır, manyetik halkada toplanan manyetik alan, Manyetik halka hava boşluğu hall elemanı ölçümü ve amplifikasyon çıkışı sayesinde, çıkış voltajı Vs orijinal kenar akımı ip'yi doğru bir şekilde yansıtır. Genel nominal çıkış 5v'de rated miştir.

2. Ürün tanıtımı

Hall akım sensörü esas olarak ac, dc, darbe ve diğer karmaşık sinyal izolasyon dönüşümü için uygundur, dönüştürülmüş sinyalin hall etkisi prensibi aracılığıyla doğrudan AD, DSP, PLC, ikincil alet toplama cihazı doğrudan edinme ve kabul etme, hızlı tepki süresi, mevcut ölçüm geniş yüksek hassasiyet aralığı, Aşırı yük kapasitesi, iyi doğrusal, anti-girişim yeteneği. Akım izleme ve pil uygulaması, invertör güç kaynağı ve güneş enerjisi yönetimi için uygundurMent sistemi, DC ekran ve DC motor sürücü, elektrokaplama, kaynak uygulaması, frekans dönüştürücü, UPS servo kontrolü ve diğer sistem akım sinyali edinimi ve geri bildirim kontrolü.

3. Uygulama


3.1 sahne


1693562009527.jpg

3.2 fonksiyonu


1. Yüksek tepki süresi

2. Yüksek ölçüm doğruluğu ve ekleme kaybı yok

3. Küçük hacimli, daha fazla alan alanı tasarrufu

4. Düşük sıcaklık kayması

5. Güçlü anti-girişim yeteneği

3.3 ürün fotoğrafı

1693562037494.jpg

3.4 ürün tablosu

1693562051260.jpg

3.5 sertifikası


1693562069971.jpg

4. Sonunda

DC sisteminin güç kaynağı olarak, pil standart, makul, gerçek ve etkili günlük bakım gerektiren çok kritik bir ekipmantır. Hall akım sensörü, pil şarjı ve deşarj akımı durumunu izleyerek pilin günlük bakımı için önemli bir temel sağlar, pil paketinin güvenilir çalışmasını sağlar, ve pil izlemede önemli bir rol oynar.

Referanslar:

[1] Acrel Enterprise Microgrid tasarım ve uygulama kılavuzu. Sürüm 2022.05


Önerilen Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünler
8618795636361 Michelle.zhou@email.acrel.cn
9 Xincheng yolu, Chengjiang caddesi, Jiangyin şehri, Jiangsu eyaleti, çin.