E-posta
Ürünler

Maldivler'de bir jeneratör seti projesinde ASJ artık akım rölesinin uygulanması

Maldivler'de bir jeneratör seti projesinde ASJ artık akım rölesine proje genel bakış

Bu proje maldivler'de yer almaktadır. Yüklenen artık akım rölesinin amacı, kalan akımı tespit etmek ve kalan akım değerini temel değerle karşılaştırmaktır. Artık akım değeri taban değerini aştığında, mekanik bir açma sinyali gönderir (mekanik anahtarın takılmasını veya akustik optik alarm cihazının bir alarm göndermesini sağlar). Genellikle düşük voltajlı devre kesici veya düşük voltajlı yüklenici, vb kombine artık akım koruma cihazı ile kalan akım rölesi, esas olarak ac 50hz'ye uygulanır, anma gerilimi 400 v ve altında TT ve TN sistem dağıtım devresi, toprak arıza koruma elektrik devresi için kullanılır, Zemin arıza akımı ve elektrik yangın kazasından kaynaklanan ekipman hasarını önlemek, ayrıca bir elektrik çarpması riski koruması almak için kişiye dolaylı temas sağlamak için kullanılabilir, ve bu nedenle düşük voltajlı güç kaynağı ve dağıtım sisteminde yaygın olarak kullanılmaktadır.


Artık akım rölesinin ana kullanımları

Dolaylı temas elektrik çarpmasının korunması

Dolaylı temas elektrik çarpması korumasının ölçüsü, güç kaynağını otomatik olarak kesmektir. GB 13955 "dolaylı temas elektrik çarpması kazasının korunması" şart koşuyor: "Dolaylı temas elektrik çarpması kaza korumasının ana ölçüsü, elektrik ekipmanının yalıtım hasarından kaynaklanan hasar kazasını önlemek için güç kaynağını otomatik olarak kesme koruma modunu benimsemektir. Devre yalıtım hasarı topraklama hatasından kaynaklandığında. Arıza akımı değeri, aşırı akım koruma cihazının çalışma akımı değerinden daha az olduğunda, artık akım koruma cihazı yüklü olacaktır." Araştırmaya göre, kontak voltajının güvenli değeri 50v'dir. Kişisel güvenlik için, elektrik cihazının herhangi bir yerinde yalıtım arızası meydana geldiğinde, kontak voltajı 50v'yi aştığında, belirtilen süre içinde güç kaynağının arıza kısmını otomatik olarak kesmek gereklidir. Aşırı akım koruma cihazı elektrik devresi ve ekipmanı ve kendi eylem değeri ile sınırlıdır ve güç kaynağını otomatik olarak kesemez. Artık akım koruma cihazı yük akımından etkilenmez ve dolaylı temas elektrik çarpması koruması için aşırı akım koruma cihazı ile birlikte kullanılabilir.


Zemin arıza koruması

Topraklama, canlı bir iletken ile toprak, topraklı bir metal kabuk veya zemine bağlı bir bileşen arasındaki bağlantıdır. Başarısızlığı kişisel elektrik çarpması kayıplarına ve ekipman hasarına yol açabilir ve ciddi durumlarda elektrik ateşine neden olabilir. Aşırı akım koruma cihazları tarafından korunmak için zemin arıza koruması kullanılır. Topraklama arıza akımı aşırı akım koruma cihazının sabit değerinden daha büyük olduğunda, arıza devresi aşırı akım koruma cihazı tarafından kesilir.


TT sisteminde, daha büyük nominal akım ve daha uzun dağıtım hattı ile hat, canlı iletkenin topraklama hatası, TN sistemindeki güvensiz metalik topraklama hatası ve ark topraklama hatası, topraklama arıza akımının aşırı akım koruma eyleminin ayar akımından daha az olduğu ortaya çıkabilir, ve aşırı akım koruma cihazı hareket etmiyor. Artık akım koruma cihazı veya toprak arıza korumalı devre kesici, toprak arıza korumasını güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilir.


Elektrik yangın koruması

Elektrik ateşi genellikle metal kısa devre ve ark kısa devre içeren elektrik kısa devresinden kaynaklanır. Birincisi, canlı iletkenler arasında (fazlar arasında, fazlar ve N hatları arasında) kısa bir devredir. Arıza akımı kilo ampere 'de hesaplanır. Yüksek sıcaklığın yalıtım oksidasyonuna ve kendiliğinden yanmaya neden olması kolaydır.


Yangın tehlikesi harika olmasına rağmen, devre kesiciler ve kısa devre korumalı sigortalar ile korunabilir ve güç kaynağı, yangından kaçınmak için devre kesicinin anlık hareketi ile kesilir. İkincisi, hata akımı küçük olmasına rağmen, çoğunlukla yol olarak ark, yere canlı bir iletken kısa devre, ancak bir yandan, ark uzun bir süre sürer, yerel sıcaklık yüksektir, çevreleyen yanıcı malzemeyi ateşlemek ve ateşe neden olmak kolaydır. Bu nedenle, ark kısa devresinden kaynaklanan yangın tehlikesi metal kısa devreden çok daha büyüktür. Artık akım eylem koruma fonksiyonuna sahip devre kesici, ark kısa devresinin neden olduğu elektrik ateşini önlemek için aşırı akım koruma cihazının çalışması olmadan destek devresini kesebilir.


ASJ serisi artık akım rölesi

  • Model ve fonksiyon


 maldivler'de bir jeneratör seti projesinde ASJ artık akım rölesinin uygulanması

Application of ASJ Residual Current Relay in a Generator Set Project in Maldives

Application of ASJ Residual Current Relay in a Generator Set Project in Maldives


  • Teknik parametreler


Application of ASJ Residual Current Relay in a Generator Set Project in Maldives


  • Tipik uygulama şematikCTMM Motor Protection Relay ManualJeneratör seti proje sitesinde kalan akım rölesinin kurulumunun resimleri


Capacitor Protection RelayCBCT Earth Fault Relay


Conservator Protection Relay


Maldivler'de bir jeneratör seti projesinde ASJ artık akım rölesinin özeti


Acrel ASJ serisi artık akım röleleri, sanayi, sivil, metro, akıllı bina ve benzeri gibi birçok durumda uygulanmıştır. İyi bir koruyucu etki yarattı ve promosyon kullanımına değer.

Önerilen Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünler
Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünlerin diğer projeleri
8618795636361 Michelle.zhou@email.acrel.cn
9 Xincheng yolu, Chengjiang caddesi, Jiangyin şehri, Jiangsu eyaleti, çin.