E-posta
Kablosuz sıcaklık izleme sistemi

Kablosuz sıcaklık izleme sisteminin arka planı

İstatistiklere göre, son yıllarda güç sistemindeki kazaların önemli bir kısmı elektrikli ekipmanların ısıtma sorunuyla ilgilidir. Bu nedenle, elektrikli ekipmanların sıcaklığını izlemek özellikle önemlidir.


Kablosuz sıcaklık izleme sistemi sorunları

Güç tesislerinde (trafo merkezleri) anahtar dolapları, otobüs bağlantıları ve açık kapı anahtarları önemli ekipmanlardır. Uzun süreli çalışma sırasında, anahtarlar ve otobüs bağlantılarının kontakları yaşlanma nedeniyle aşırı temas direnci nedeniyle ısınır ve sıcak parçanın sıcaklığı izlemek zordur, sonunda kazalara yol açar. Çalışma sırasında kapalı anahtar dolabının açılması yasaktır, bu nedenle çalışma sırasında temas kafasının gerçek sıcaklığını ölçmek zordur. Temas kafasının aşırı ısınma kusuru bulunmazsa ve zamanında ele alınmazsa, elektrik üretiminin güvenliğini ciddi şekilde tehdit edecektir.


Kablosuz sıcaklık izleme sistemi çözümü

Sıcaklık çevrimiçi izleme sistemi esas olarak bir sıcaklık sensörü ve ekipman tabakasında bir sıcaklık toplama/görüntüleme ünitesi, iletişim tabakasında bir kenar bilgi işlem ağ geçidinden oluşur, ve güç dönüşüm ve dağıtım sisteminin anahtar elektrik parçalarının çevrimiçi sıcaklık izlemesini gerçekleştirmek için istasyon kontrol katmanında bir sıcaklık ölçüm sistemi.


Kablosuz sıcaklık izleme sisteminin yapısı


Structure of Wireless Temperature Monitoring System

Kablosuz sıcaklık izleme sisteminin avantajları

Kablosuz sıcaklık izleme sisteminin avantajları
  • Güvenlik:Bağımsız eşit potansiyel yalıtım tesisatı ile, elektrik ekipmanının güvenlik performansını düşürmeden sızıntı etkilerinden etkili bir şekilde kaçınılabilir.


  • Doğruluk:Ithal yüksek hassasiyetli dijital sıcaklık sensörü, ısıtma noktasına çok yakın olan ve sıcaklık ölçüm noktasının sıcaklık değişimini hızlı ve doğru bir şekilde izleyebilen kontak sıcaklığı ölçümünü kullanır.

  • Esneklik:Boyutu küçük, kurulumu kolay, ağ içinde esnek, kablolu veya kablosuz ve izleme noktaları sayısını artırmak için uygundur.

  • Kullanım kolaylığı:Mükemmel bir işletim platformuna dayanarak, modüler bir tasarım benimser ve kullanımı kolaydır. Her sistemin yerel alan ağı ve geniş alan ağı ile bağlantı kurmak ve otomatik kapsamlı kontrol sistemine entegre etmek uygundur. İlgili arayüzler genişlemeyi kolaylaştırmak ve gelecekteki uyarlanabilirliği sağlamak için ayrılmıştır.


  • Düşük güç tüketimi:Düşük güç tüketimi tasarımı, normal sıcaklık ölçümü sağlarken sensörün servis ömrünü uzatır.

Yenilik, verimlilik, birlik, bütünlük.
Acrel, güvenilir enerji ölçer ortağınız. Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!
Bize ulaşın
Önerilen Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünler
Acrel enerji ölçer ve ilgili ürünlerin diğer çözümleri
8618795636361 Michelle.zhou@email.acrel.cn
9 Xincheng yolu, Chengjiang caddesi, Jiangyin şehri, Jiangsu eyaleti, çin.